BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkenin içinde bulunduğu koşullarda federal çözüm yanlısı kesimlerin birlikte hareket etmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
UBP-DP-YDP hükümeti taksimci bir siyaset izliyor.
Türkiye’deki AKP iktidarının, Kıbrıs Türk toplumunun geleceği ile ilgili tüm konulara müdahale ettiğini, Kuzey Kıbrıs’ta kurdurtulan UBP-DP-YDP hükümetinin taksimci bir siyaset izleyerek, görüşme sürecinin başlamasını engellediğini belirten İzzet İzcan, “ Federalist güçlerin birliği her şeyden önemlidir “ dedi.
Statükocuların önlerini kesmeyiniz.
BKP’nin yaklaşan yerel seçimleri de bu çerçevede değerlendirdiğini belirten İzzet İzcan, AKP, hükümet partilerini bir araya getirerek seçimde birlikte hareket etmelerini sağlarken, demokrasi güçlerine düşen görevin, kendi aralarında en güçlü ittifakı kurarak, statükocuların önünü kesmek olduğunu vurguladı.
BKP’nin 6. Olağan Kurultayında aldığı karar çerçevesinde, yok oluşa karşı üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini dile getiren İzzet İzcan, “ Gün ayrılıkları değil, ortak noktaları öne çıkartarak, barış, demokrasi ve emek mücadelesini yükseltme günüdür “ dedi.