BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Belediyelerin birleştirilmesi ile ilgili yasa tasarısının kabul edilmesi, sorunları çözmek bir yana, içinden çıkılmaz hale getireceğini vurguladı.
Reformlar bu şekilde yapılmaz.
UBP koalisyon hükümetinin, Ankara’daki AKP iktidarından aldığı talimatlar uyarınca, zorla yasa değişikliği yaptığını dile getiren İzzet İzcan, “ Reforumlar bu şekilde yapılmaz “ dedi.
Son dakikaya kadar süren değişiklik önerileri ile Belediyeler yasasının delik deşik edildiğini belirten İzzet İzcan, yargıdan döneceği kesin olan bu yasanın, AKP hükümeti ile imzalanan protokol gereği hayata geçirildiğini belirtti.
Belediye emekçilerini ve hukuku red ederek reform yapılmaz.
Kuzey Kıbrıs’ta belediyelerin verimsiz çalıştığını, kötü yönetildiğini, bir kısmının borç batağına battığını ve sağlıklı bir reforma ihtiyaç olduğunu kabul ettiklerini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Belediye emekçileri dikkate alınmadan, hukuk red edilerek, sırf biyad ettikleri kesimlere şirin görünmek için reform yapılmaz “ dedi.
Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmalıyız.
“ BKP demokrasi ve emek mücadelesi veren kesimlerin yanında olmaya devam edecektir “ diyen İzzet İzcan, Kuzey Kıbrıs’taki esas sorunun, özgür, demokratik ve kendi kendini yöneten bir iktidar olarak, Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmak olduğunu vurguladı.