Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, 2022 yılının ülkemize barış ve huzur getirmesini diledi.
“BKP, birleşik federal Kıbrıs için, kararlı mücadelesine devam edecektir” diyen İzcan, toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Kıbrıslı Türkler için tek çıkış yolunun, erken federal çözüm olduğunu vurguladı.
23 Ocak 2022 tarihinde yapılacak seçimlerin, güçlü bir boykotla sonuçlanması için kararlılıkla çalıştıklarını dile getiren İzcan, “Boykot direniştir” diyerek halkımızı güçlü bir boykota omuz vermeye çağırdı.
Emek, demokrasi ve barış mücadelesinin bir bütün olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Özgür olmadan, refah ve huzura kavuşmak mümkün değildir” dedi. Kıbrıs’ın kuzeyinde izlenen ilhak siyasetinin kabul edilmez olduğunu vurgulayan İzzet izcan, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını belirtti.
“BKP, dünyanın değişik bölgelerinde, emperyalizme karşı özgürlük mücadelesi veren halkların yanında olmaya devam edecektir” diyen İzcan, Anglo-Amerikan emperyalizminin, Ortadoğu başta olmak üzere, dünyanın değişik bölgelerinde gerçekleştirdiği katliam ve vahşetler ile halklara zulüm uyguladığını belirterek, 2022 yılının dünya halkları ve yurdumuza barış ve huzur getirmesini dileyerek, yurttaşlarımızın yeni yılını kutladı.