Boykot Platformu, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nı ziyaret etti. BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Federal Kıbrıs Hareketi dönem sözcüsü Ahmet Ertaç ve kalabalık bir heyetle gerçekleşen ziyarette, milletvekilliği seçimlerinin boykot gerekçeleri ve boykot sonrası mücadele üzerinde duruldu.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, kişi olarak boykota tam destek verdiğini, gelinen aşamada en doğru hareket olduğunu belirterek, kısa bir süre içerisinde konunun sendika yönetim kurulunda değerlendirileceğini söyledi.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “İrademizi geri almak ve yeniden görünür olmak için güçlü bir boykot şarttır” diyerek 1974 sonrası oluşturulan statükoyu yıkarak, halkın kandırılarak yok edilmesinin önüne geçileceğini vurguladı.
Kavganın sokak ve uluslararası alana taşınacağını dile getiren İzcan, AKP’nin papağanı olanlara itibar edilmemesini istedi.
“Boykot bir direniştir” diyen İzzet İzcan, direnmeden hak ve özgürlüklere ulaşılamayacağını, güçlü boykotun yeni bir mücadele alanı açacağını vurguladı.
“Emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesi bir bütündür” diyen İzzet İzcan, halkımızı boykot mücadelesine destek olmaya çağırdı.