Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Asya bebeğin tedavisinin Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından üstlenilmesini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.
Bu kararı alan Kıbrıs Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür eden İzcan, “İki toplum el ele verirse, başaramayacağı iş yoktur” dedi.
Bu olayın iki toplum arasında güvenin oluşmasına katkıda bulunacağını dile getiren İzcan, kaybettiğimiz yurdumuzu geri almak için bir fırsat yaratıldığını vurguladı.
21. Yüzyılda, düşmanlık ve kinden beslenen politikalara yer olmadığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, dostluk ve kardeşliğin, düşmanlık karşısında daima galip geldiğini belirtti.
Asye bebeğin tedavisine para bulamayan Ersin Tatar ve hükümetinin, New-York’ta ayrılıkçı politikalarını dile getirmek için, 160 bin doları maliyeden bulabildiğine dikkat çeken İzzet İzcan, “İnsanı sevmeyen, ülkesini parçalamak için uğraşan kesimlerden, başka türlü hareket etmesi beklenmezdi” dedi.
BKP’nin, tüm Kıbrıslıların başta yaşama hakları olmak üzere, temel insan haklarını savunmaya devam edeceğini dile getiren İzzet İzcan, bu uğurda çalışan tüm kesimlere teşekkür etti.