Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Ercan Havaalanı sahibi Emrullah Turanlı’nın, 92 Milyon TL’yi bulan elektrik borcunun ödenmemesinin hırsızlık olduğunu açıkladı. Vatandaşın borcunun 675 TL’ye erişmesi durumunda otomatik olarak elektriğinin kesildiğini hatırlatan İzzet İzcan, 5 dönemdir bir kuruş ödemeyen Emrullah Turanlı’nın, Türkiye’deki AKP iktidarı ve UBP-DP-YDP hükümetinden güç aldığını vurguladı.
Elektrik enerjisini kesmek isteyen EL-SEN yetkililerinin karşısına yüzlerce polisin yığılmasının Kuzey Kıbrıs’taki militanist rejimin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirten İzzet İzcan, demokrasicilik oynayarak sorunları çözmenin mümkün olamayacağını belirtti.
KIB-TEK ile önümüzde duran projenin, özelleştirme adı altında AKP yanlısı bir şirkete verilmesi olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Kıbrıs Türk Havayollarında yaptıklarını, KIB-TEK’te de yapmak için yoğun bir çaba sarfedilmektedir “ dedi.
BKP toplumun öncelikli görevinin, halkın malı olması gereken KIB-TEK’in eksiklerini gidererek, sahip çıkılması olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, tüm yurtseverleri
EL-SEN’in arkasında durarak işgal mantığı ile hareket eden kesimlere karşı mücadele etmeye çağırdı.