Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP koalisyon hükümetinin sorunları çözmek yerine, hayvancı ve üreticilerle çatışarak ekonomik kaos yarattığını vurguladı.
Ankara’daki AKP iktidarının peşine takılarak, yüksek faiz ve enflasyon politikalarını takip ederek, hayatı pahalılaştırdığını belirterek, “ Yaşananların tek sorumlusu siyasi iktidardır “ dedi.
Dünyada hiçbir ülkenin üretimi yok ederek kalkınamadığını dile getiren İzzet İzcan, Başbakan Ünal Üstel’in hayvancılarla görüşmekten dahi aciz olduğunu söyledi.
Üretici sektörlerinin girdi maliyetlerini düşürün.
Hükümete üretici sektörlerin girdi maliyetlerini düşürün çağrısında bulunan İzzet İzcan, dışardan et getirerek, ithalata dayalı bir modelle ülkeye ucuzluk getirilmeyeceğini vurguladı.
“ Emek ve üretime dayanmayan bir ekonomik model, ülkede işsizlik ve göçü artırır “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP-YDP koalisyon hükümetini sermayeye hizmet etmekten vazgeçmeye çağırdı.
Başbakan Ünal Üstel’in, Hayvan Üreticileri Birliği ile görüşüp, sorunları çözmesi gerektiğini dile getiren İzzet İzcan, “ Yok bunu da yapamayacaksanız, çekin ve gidin dedi.