Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, Gezici Araştırma  şirketinin seçim süreci başlamadan sonuçları belirleme operasyonlarına başladığını, yapılanın algı oyunundan başka bir şey olmadığını vurguladı.
Ödemeler nakit.
Gezici araştırma şirketinin bu anketleri kimin adına yaptığı, ücretini kimden ve ne kadar aldığının açıklanmasını talep eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, tanesinin en az 100 bin TL’ye mal olduğu ve 4 adet daha yapılacağı açıklanan anketlerin finansörlerinin kamuoyuna açıklanmasının şart olduğunu söyledi. Ödemelerini nakit olarak alan Gezici araştırma şirketinin, devlete kaç para vergi verdiğini de soran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Elimizdeki bilgiler, devlete bir kuruş vergi verilmediğidir” dedi.

          Biz bu manipülasyonlara alışığız.
“Biz bu manipülasyonlara alışığız” diyen İzzet İzcan, son seçimlerde de BKP %0.6  oy alacak gösterilirken bunun 5 katı oy aldıklarını belirterek emin olunuz ki 7 Ocak seçimlerinde de bunun tekrarı yaşanacaktır” dedi.
Bir takım merkezlerin operasyonu olarak yapılan bu algı operasyonlarının gerisinde kimlerin olduğunun pek yakında daha net görüleceğini söyleyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bütün çaba KKTC’deki bu vurgun ve sömürü düzeninin ufak tefek değişikliklere devam ettirilmesidir” dedi.
          Bütün çaba KKTC’deki vurgun ve sömürü düzenin devam ettirilmesidir.
         “BKP en geniş ittifakı sağlayıp TKP-Yeni Güçler ve çözüm yanlısı sendika ve Sivil Toplum örgütleriyle kararlı bir şekilde emek, barış ve özgürlük mücadelesine devam edecektir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Partimize karşı kurulan tezgahları bozacak güçteyiz” dedi.