Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Meclis’te temsil edilen 19 Milletvekilinin Federasyonun Kıbrıs’ta çözüm modeli seçeneği olmaktan  çıkarılmasına ilişkin karar önerisi hazırlayarak  Meclise sunmasının,  maceracı ve Kıbrıs Türk toplumunun çıkarlarına hizmet etmeyen bir girişim olarak değerlendirdi.
           Her zamanki gibi yine macera peşinde koşuyorlar.
          “Her zamanki gibi yine macera peşinde koşuyorlar” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Görüşmeler B.M Güvenlik Konseyi kararları ve iki tarafın üzerinde mutabakata vardığı 11 Şubat 2014 tarihinde imzalanan antlaşma çerçevesinde yürütülmektedir” diyen İzzet İzcan, “Yapılmak istenen görüşme sürecini torpillemek yanında, yaklaşan milletvekilliği seçimleri öncesinde şovenizmi yükselterek, sağ seçmene mesaj vermektir” dedi.
Yanlış hesap yine Bağdat’tan dönecektir.
“Toplum Lideri sıfatıyla görüşmeleri yürüten Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın elinin kolunun bağlanması  hedeflenmektedir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Yanlış hesap yine Bağdat’tan dönecektir” dedi.
Birleşik Kıbrıs Partisi’nin  ayrılıkçı politikalarla bir yere varılamayacağına inandığını vurgulayan  İzzet İzcan,  “BKP ve demokrasi güçlerinin önündeki  öncelikli görev, en erken zamanda  Birleşik Federal Kıbrıs’ı hayata geçirmektir” dedi.