EDON Gençlik Örgütü, Birleşik Kıbrıs Partisi Gençlik Meclisi’ne gerçekleştirdiği ziyarette, birleşik bir Kıbrıs için verilen ortak mücadeleyi yükselterek devam ettirmek amacıyla gençlerin atması gereken adımları görüştü.

 

Sanat ve Edebiyat alanında birlikte projeler gerçekleştirilecek

 

Ziyarette, gençlerin birlikte verdiği barış mücadelesinin önemine dikkat çekildi. Sanat ve edebiyat alanlarında birlikte projeler gerçekleştirme konusunda karar alan BKP Gençlik Meclisi ve EDON, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum şairlerin barış şiirlerini kitaplaştırma projesini takvime bağladı.

 

BKP Gençlik Meclisiyle kardeşçe ilişkilerini devam ettirdiklerine işaret eden EDON Gençlik Örgütü Başkanı Christos Christofias, “Birleşik Kıbrıs ve kapsamlı bir çözüm için mücadelemizi sürdüreceğiz. İki toplumlu, iki bölgeli bir Federal Kıbrıs için BKP Gençlik Meclisi ile birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Yeni eğitim yılı için hedefler belirlediklerini söyleyen Christofias, “Hedefimiz liderlere kapsamlı çözüm için itici güç olmaktır” dedi.

 

Geleceği Birlikte İnşa Edeceğiz

 

Gerçekleşen ziyarette açıklamalarda bulunan BKP Gençlik Meclisi Eşbaşkanı Ahmet Aslım, EDON Gençlik Örgütüne gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür ederek, “Bizler Kıbrıs’ın Sol değerlerine sadece siyasi arenalarda ve sokaklarda verdiğimiz mücadele ile değil, ayni zamanda barışa ve kardeşliğe olan umudumuzu sanat ve edebiyat alanlarında da sahip çıkarak hem bizlere hem de gelecek nesillere geçmişten bugüne mücadelemizi aktarmak için bu yönde ortak çalışmalar gerçekleştirme kararı aldık. Kıbrıslı gençlerin, beraber üretmesi, birlikte, barış içinde yaşamak için atılan çok önemli bir adımdır. Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların geçmişte yaşanan acı olayları tanıyarak, geleceği beraber inşa etmesi için mücadele etmeye hayatın her alanında devam edeceğiz” diye konuştu.