Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede yaşanan sel felaketleri sonucu zarar gören yurttaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Koalisyon hükümetini oluşan zarar ziyanı en erken zamanda tazmin etmeye çağıran İzzet İzcan, “ Devletin bir an önce vatandaşlara yardım elini uzatması gerekir” dedi.

Her kuvvetli yağışın ardından sel baskını endişesi yaşanan ülkemizde, çarpık yapılaşmanın en önemli sorunu olduğunu vurgulayan İzcan, “ Dereleri, dağları, ormanları inşaatlarla dolduran, kar daha fazla kar peşinde koşan rantçı zihniyet, yaşananların tek sorumlusudur” dedi

Bu gün yapılması gerekenin, ülkenin en acil bölgelerinden başlamak kaydı ile su baskınlarına neden olan inşaatların kamulaştırılarak düzeltilmesi olduğunu ifade eden İzcan, “ Yaşadığımız 21. Yüzyılda yağan yağmura teslim olmanın utancını bu ülke daha fazla taşıyamaz” dedi.

Yasa ve hukuk dışı bir şekilde, çarpık yapılanmadan sorumlu olanların yargı önünde hesap vermesi gerektiğine işaret eden BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Geçmişi kurcalamayalım diyerek işlenen suçların üstü örtülemez” dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, doğal afetler karşısında birlik olarak yaralarımızı birlikte sararken, tekrar bu afetlerin yaşanmasını önleyecek tedbirler almanın kaçınılmaz olduğunu vurguladı.