Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yaptığı yazılı açıklamada, CTP-BG/UBP hükümetinin ekonomik yıkım ve yoksullaşma hükümeti olacağını belirterek, BKP’nin emekçiler ve halk ile birlikte mücadeleye hazır olduğunun altını çizdi.

Hiçbir meşruluğu kalmayan ve halk nezdinde güven ve saygınlığını yitiren parlamento ve mecliste temsil edilen partilerin, halka gitmek yerine statükolarını koruma telaşına kapıldığını belirten İzcan, “halkın değişim ve yenilik iradesi karşısında statükolarını korumak ve AKP’nin sömürgeci ekonomik paketini hayata geçirmek için koalisyon kuran CTP-BG ve UBP,  hüsrana uğrayacaktır. Halk düşmanı koalisyonları uzun ömürlü olmayacaktır. Halkın değişim talebini hiçbir gücün engelleyemeyecektir” dedi.

“Göstermelik ve sözde tüzük değişiklikleri yaparak, süslü sözler ile hükümet programı hazırlamakla, eski figürleri yeniden siyaset sahnesine çıkarmakla, çürümüş ve iflas etmiş siysetlerine makyaj yaparak halkı aldatamayacaklar” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, halkın değişim iradesinin çok güçlü olduğuna dikkat çekti.

Değişimin önünü BKP açacak.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin halkın değişim istencinin önünü açacak tek parti olduğunun altını çizen İzcan “BKP, statüko ve statükocu siyasi partiler karşısında, nitelikli kadroları ve ülke sorunlarına köklü çözümler getiren çağdaş programı ile değişim sürecinin öncülüğünü yapmaya devam edecektir. Tüm engellemelere ve anti demokratik seçim sistemine rağmen önümüzdeki parlamento seçimlerinde BKP değişimin önünü açacaktır”dedi.