BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, geçen yıl ilki düzenlenen Çanakkale kampının kapsamı genişletilerek sürdürülmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e çağrıda bulunan Hediye Yiğiter, muhalefetteyken laik demokratik eğitimi savunan, Hala Sultan İlahiyat Koleji ve Kuran kurslarına karşı çıkan Özyiğit’in, hükümetteyken sessiz kalarak, Suni İslam’a dayalı örgütlenmelere onay vermesinin ikiyüzlü bir siyaset olduğunu belirtti.

TC Elçilik Mensubunun Milli Eğitim Bakanlığında ne işi var?

“ Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli TC Elçilik Mensubu’nun ne işi var?” diye soran Yiğiter, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konu ile ilgili açıklama talep etti.

AKP İktidarı’nın Türkiye ve kuzey Kıbrıs’ta laik demokratik eğitim sistemini ters yüz etmek, yerine Suni İslam’a dayalı bir müfredat ikame etmek için yoğun bir çaba içerisinde olduğuna dikkat çeken BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, “ Çanakkale kampı adı altında düzenlenen etkinliklerin temel amacı laik toplumsal yapıyı değiştirecek nesiller yetiştirmektir” dedi.

Hükümeti gerici faaliyetler karşısında irade ortaya koymaya çağırıyoruz.

BKP Kadın Meclisi Sözcüsü Hediye Yiğiter, Milli Eğitim Bakanlığı ve koalisyon hükümetini, her türlü gerici faaliyetler karşısında kararlı davranarak irade ortaya koymaya çağırdı.