Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’ya çağrıda bulunarak Çanakkale Kampı adı altında neler döndüğünü kamuoyuna açıklamasını istedi.

Yaşananlar anti- laik yaşam biçiminin gençlere dayatılmasıdır.

Genel Orta Öğretim Dairesi’nde proje koordinatörü adı altında TC elçilik mensubunun işi ne diye soran Salih Sonüstün, “ Yaşananların Sünni İslam’a dayalı anti- laik yaşam biçiminin devlet eliyle gençlere dayatılmasıdır” dedi.

Gericiliği yeniden hortlatıyorsunuz.

“ Binlerce öğrencinin merkezi bir örgütlenme ile Çanakkale’ye taşınması ve orada tiyatro gösterileri ve yürüyüşler adı altında söven, laiklik karşıtı AKP yanlısı propagandalara alet edilmesi kabul edilemez” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “ Bu ülkeyi yönettiğini iddia edenler tam bir AKP işbirlikçiliği ruhu ile hareket etmekte ve Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923’lerde karşı çıktığı gericiliği yeniden hortlatmaktadır” dedi.

BKP halkımıza yapılan hakaretleri yapanlara iade eder.

“ Birleşik Kıbrıs Partisi ülkemizde görevli TC elçilik mensuplarının öğretmen ve vatandaşlarımıza yaptıkları hakaretleri aynen kendilerine iade eder” diyen BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “ daha bu ülkede onurlu, ilkeli ve yurtsever Kıbrıslıtürkler tükenmemiştir” dedi.