Birleşik Kıbrıs Partisi Güzelyurt İlçe Örgütü’nün düzenlediği yemekli toplantıda, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları ve bundan sonra izlenecek yol haritası değerlendirildi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan toplantıda yaptığı konuşmada, BKP’ye katılan yeni üyelere ve seçim süreci boyunca disiplin içerisinde çalışan tüm partililere teşekkür ederek, yeni üye ve sempatizanların katılımı ile BKP’nin gelişip güçlendiğini ve politikalarının halktan onay aldığını vurguladı.

Örgütlenmeye ve yeni örgütler kurmaya yönelik yoğun bir çalışma içerisinde olduklarının altını çizen İzcan, halktan, emekçilerden ve ilerici kesimlerden BKP’ye büyük bir ilgi ve katılım olduğunu kaydetti. BKP’nin Sol’da adres olduğuna dikkat çeken İzcan, emek, demokrasi ve barış mücadelesini yılmadan farklılıklara saygı temelinde ortak bir çatıda, en geniş güçbirliğini sağlayarak, kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı.

Ortak bir çatı ve program altında güçbirliği

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarının iyice değerlendirildiğinde, Kıbrıs Türk toplumunun güçbirliği ve değişime onay verdiğini, tüm sol, ilerici ve federal çözüm yanlılarının bu mesajı doğru okuyup sorumlu hareket etmesi gerektiğini vurgulayan İzcan, “BKP, sol, yurtsever, ilerici güçlerin ve federal çözüm yanlılarının ortak bir çatıda, ortak bir program ile güçlerini birleştirmeleri için çalışmaktadır. Güçlerimizi birleştirerek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklara gömdüğümüz statükocu partileri tarihin çöplüğüne göndereceğiz” dedi.

Oluşturulacak güçbirliğinin sokakta, meydanda, genel seçimlerde tek bir yumruk olarak hareket etmesi ve topluma önderlik yapması gerektiğini kaydeden İzcan, “BKP, son güne kadar en geniş güçbirliği için çalışmalarına devam edecek ve oluşturulan güçbirliği ile yoluna devam edecektir” dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin bütün bölgelerde benzer toplantılar düzenleyerek halka teşekkür edeceğini, bundan sonraki yol haritasını tüm barış yanlıları ile birlikte hazırlayacağını vurgulayan İzzet İzcan “Bitmiş tükenmiş bir hükümet ve meclisle karşı karşıya olduğumuz bu günlerde, demokratik halk iktidarının yolunu açmak tüm yurtseverlerin öncelikli görevidir” dedi.