BKP Görneç Örgütü Başkanı Ahmet Kemal Oylum ve örgüt yetkililerinin de eşlik ettiği İzcan ve beraberindeki heyet, halk ile buluşarak sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, basına yaptığı açıklamada Görneç El Makarnası Festivalini düzenleyenlere teşekkür ederek, ülkenin farklı köylerinde düzenlenen değişik festivalleri Kıbrıslı Türk kültür ve yaşam biçimini yaşatmak bakımından çok önemli bulduklarını kaydetti.

Kıbrıslı Türklerin kimlik ve kültürüne sahip çıktığını ve toplumsal varoluş için mücadele verdiğinini belirten İzcan, köy festivallerinin bu mücadelenin kültürel yolu olduğunun altını çizdi.

Köylülerin, üreticilerin, halkın el emeği ile ürettikleri ürünleri bu tür festivallerde sergilediklerini ve paylaştıklarını kaydeden İzcan, Kıbrıslı Türk toplumunun üreten, paylaşan ve geleceğini kendi elleri ile kuran bir toplum olduğuna dikkat çekti.

İzcan, BKP’nin Kıbrıslı Türk kültürünün, kimliğinin korunması ve toplumsal varoluş mücadelesinin başarıya ulaşması için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğine dikkat çekti.