Birleşik Kıbrıs Partisi 2. Güzelyurt İlçe Kongresi, 18 Aralık Cuma saat 19:00’da Güzelyurt BES Lokalinde gerçekleşti.

Derviş Okan Ünlüyol oybirliği ile BKP Güzelyurt İlçe Başkanı seçildi. İlçe Yönetim Kuruluna, Abdulhakim Kızartıcı, Naci Arsaç, Salih Efendi ve Mehmet Zehirok, İlçe Onur Kuruluna ise Mustafa Göktaş, Tuncer Minare ve Hüseyin Çınar seçildi.

            BKP daha örgütlü ve daha güçlü bir şekilde mücadelesine devam edecek.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan BKP 2. Güzelyurt İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, BKP’nin her geçen gün örgütlülüğünü geliştirdiğini ve toplumun artan oranda desteğini kazandığını belirterek, Güzelyurt İlçe Başkanı seçilen Derviş Okan Ünlüyol ve ilçe yöneticilerine başarılar dileyerek, önümüzdeki süreçte çok iyi çalışmalar yapacaklarında emin olduğunun altını çizdi.

BKP’nin, Kıbrıs Türk toplumunun değişim ve çözüm iradesinin ve emekçilerin mücadelesinin öncülüğünü yapmaya devam edeceğini, tüm ilçe, ocak ve bucak kongrelerinin planlandığını ve önümüzdeki süreçte gerçekleşeceklerini kaydeden İzcan, BKP’nin daha örgütlü ve daha güçlü bir şekilde çalışmalarına ve mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Kıbrıs’taki statükonun ve çözümsüzlüğün artık son bulması gerektiğini, müzakere sürecinde olumlu gelişmelerin yaşandığını ve kapsamlı çözümün tüm Kıbrıslıların ortak istenci olduğunu belirten İzcan, kapsamlı erken federal çözüm için müzakere sürecini desteklemeye ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

            Örgütlülüğümüzü arttırmak için sıkı bir şekilde çalışacağız.

BKP Güzelyurt İlçe Başkanı Derviş Okan Ünlüyol ise yaptığı konuşmada, kendisini ilçe başkanlığına uygun gören üyelere ve kongreye teşekkür ederek, Güzelyurt ve köylerinde örgütlülüklerini arttırmak için ilçe örgütü olarak çok sıkı bir şekilde çalışacaklarını vurguladı.

Güzelyurt ilçesininin ve halkının büyük sorunlar ile karşı karşıya bulunduğunu, işsizliğin, göçün ve üreticilerin yaşadıkları zorlukların bunların başında geldiğini kaydeden Ünlüyol, tüm bu sorunların çözümü için çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdüreceklerinin altını çizdi.