Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan yayımladığı bayram mesajında, halkın Ramazan Bayramı’nı kutlayarak barış dolu aydınlık yarınlar diledi.

Kıbrıs Türk toplumunun Ramazan Bayramı’nı büyük ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile boğuşarak karşıladığını belirten  İzcan, çözümsüzlük ve Kıbrıs sorununda belirsizliğin Kıbrıslı Türkleri toplumsal yok oluş tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve kimliğini koruma mücadelesinde kararlılıkla hareket etmesinin önemli olduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Tüm yurtseverlerin öncelikli görevi, insanlarımızın kardeşliği temelinde yurdumuzun bütünlüğünü sağlamaktır. Birleşik Kıbrıs Partisi çıktığı yolda kararlılıkla ilerlemeye devam edecektir”dedi.

UBP-DP  hükümetinin, daha fazla yoksulluk ve ekonomik yıkım yaratacağını vurgulayan İzcan, BKP’nin ekonomik önlem ve tasarruf adı altında özelleştirme ve halkın dar gelirli kesimlerini daha da yoksullaştıracak neo-liberal politikalara karşı halk ve emekçiler ile birlikte mücadele edeceğini vurguladı.

Halkımızın Ramazan Bayramını buruk kutladığını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Tüm kardeşlerimizin bayramını kutlarken, önümüzdeki bayramların yurdumuz Kıbrıs ve bölge halklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim”dedi..