Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Başbakan Hüseyin Özgürgün hakkında hukukçu Boysan Boyra tarafından mahkemeye sunulan  iddialar hakkında Başbakan Hüseyin Özgürgün’den açıklama talep etti.
BKP Merkez Yürütme Kurulu iddiaların çok ciddi olduğu, kamuoyunu yakından ilgilendirdiğini belirterek suskunlukla geçiştirilemeyeceğini dile getirdi.

Devlete ait denetleme kurumlarını göreve davet ediyoruz.
           Gelişmiş demokrasilerde her kuruşun hesabı verilirken, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e ait olduğu iddia edilen Balabayıs’ta 450 bin sterlin, Çatalköy’de  950 bin sterlin değerinde iki villa ve İş Bankasında şahsına ait bir hesaba sürekli para yatırıldığı iddialarının araştırılıp gerekli soruşturmanın yapılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesinin şart olduğunu vurgulayan BKP Merkez Yürütme Kurulu, devlete ait denetleme kurumlarını göreve davet etti.
Temiz toplum ve temiz yönetim yaratma mücadelesi, siyasetimizin merkezindedir.
            BKP, temiz toplum ve temiz bir yönetim yaratma hedefini siyasetin merkezine koyarak mücadelesini sürdürürken, ülkede hayati kararlar verme konumunda olan siyasilerin ekonomik ilişkilerinin mercek altına alınmasını demokrasi ve hukuk devletinin yerleşmesi açısından kaçınılmaz görmektedir diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, bu gibi iddiaların yakın takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.