Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP hükümetinin erken seçime sayılı günler kala panik halinde vatandaşlık dağıtmasının kabul edilmez olduğunu vurguladı. “Bakanlar kurulunun bir haftalık süre içerisinde 114 kişiye KKTC  yurttaşlığı vermesi siyasi ahlaka aykırıdır” diyen İzzet İzcan, “Korkunun ecele faydası yok, 7 Ocak tarihinde halktan hak ettiğiniz dersi alacaksınız” dedi.

        Siz hangi demokratik seçimden bahsediyorsunuz.
         UBP-DP hükümeti 18 aylık hükümet süresi içerisinde 11 bine yakın vatandaşlık dağıttığını ve seçim yasaklarının başlayacağı güne kadar artarak bu faaliyetlerine devam edeceğinin kesinleştiğini dile getiren İzzet İzcan, “Siz hangi demokratik seçimden bahsediyorsunuz” dedi.
          Kuzey Kıbrıs’taki anti-demokratik rejimi deşifre etmeyi sürdüreceğiz.
         “Sahte kamuoyu anketleri, partizanca dağıtılan kırsal kesim arsaları, usulsüz kredi ve tüm hükümet imkanlarının peşkeş çekildiği ibret verici günlerden geçiyoruz”  diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “BKP doğruları yüzünüze tokat gibi çarpmaya devam edeceği gibi, her platformu kullanarak, Kuzey Kıbrıs’taki  anti-demokratik rejimi deşifre etmeyi sürdürecektir” dedi.
Halkımızı yaşanan usulsüzlükler karşısında uyanık olmaya çağıran İzzet İzcan, “BKP, yaşanan tüm yasa dışılıkları yargıya taşıyıp, yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlardan hesap soracaktır” dedi.