Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyı lanetlediklerini belirterek, Türkiye halkına başsağlığı diledi.

Türkiye’nin çatışma ve şiddet sarmalına mahkum edildiğini kaydeden İzcan, yaşananlardan büyük acı duyduklarını belirterek,komşularının iç işlerine müdahale edip, hatalı dış politikada ısrar eden, IŞID, El Nusra gibi silahlı terör örgütlerine yardım eden ve iktidarda kalma uğruna şiddeti meşrulaştıran AKP iktidarının sorumluluk ve payı büyüktür dedi.

“AKP’nin iktidarda kalma bedelini, Türkiye halkları çok ağır bir şekilde ödemektedir” diyen İzcan, Türkiye’de demokrasi, barış ve hukukun önündeki en büyük engelin AKP iktidarı olduğunun altını çizdi.
            BKP her türlü terör eylemine karşıdır. Türkiye halklarının acılarını paylaşıyoruz.

Türkiye halklarının acılarını paylaştıklarını vurgulayan İzzet İzcan, nerden ve kimden gelirse gelsin her türlü terör eylemine karşı olduklarını belirterek, halkların sorunlarını demokratik yöntemlerle konuşarak çözmekten başka bir yol olmadığını vurguladı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ve sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmasını talep eden İzcan, bütün halkların kardeşce birarada yaşayacağı demokratik, özgür bir Türkiye temennisinde bulunarak, kardeş Türkiye halkının yaşadığı acıların son bulmasını diledi.