Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, 2017-2018 Adli Yılı açılışı ile ilgili yaptığı açıklamada,  Kuzey Kıbrıs’ta yaşanan adli sorunların içinden çıkılmaz bir hal aldığını, adaletin düzgün çalışmadığı bir ülkede temel hak ve özgürlüklerden bahs etmenin mümkün olamayacağını söyledi.

Yasama, yargı ve yürütmenin eşgüdüm halinde çalışmasının önemine vurgu yapan İzzet İzcan, “Mahkemelerin önüne yığılan binlerce dosyaya bakarak karar vermek yetmez, uygulamada gerekli denetimlerin yapılması ve yasalardaki eksikliklerin giderilmesi şarttır” dedi.

Geç gelen adalet adalet  değildir.
“Uzayan mahkeme süreçlerinin kısaltılması için yargının ihtiyaç duyduğu eksikliklerin giderilmesi gereklidir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, geç gelen adaletin adalet olmadığını vurguladı.

         KKTC giderek bir suç cennetine dönüşüyor.

KKTC’nin giderek bir suç cennetine dönüştüğünü dile getiren İzzet İzcan, uyuşturucu, fuhuş, yolsuzluk, insan kaçakçılığı, insan hakları ihlali gibi suçlarda patlama yaşandığına işaret ederek, değişen suç niteliklerinin yargının yükünü daha da ağırlaştırmakta olduğuna dikkat çekerek,  “Hukukun üstünlüğünün egemen olduğu bir ülke yaratma başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hepimizin öncelikli görevidir” dedi.

2017-2018 Adli Yılı ülke ve insanımıza hayırlı olsun.

“Birleşik Kıbrıs Partisi, bağımsız yargı ve tam demokratik bir ülke yaratmak için kararlılıkla çalışacaktır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, 2017-2018 Adli yılının ülke ve insanımıza hayırlı olmasını temenni etti.