BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, kamuda yetkili üç sendika, Kamu-Sen, KTAMS ve Kamu-İş’in zamları protesto etmek amacıyla düzenledikleri grevi desteklendiklerini belirterek, “ Vatandaşı ekonomik çöküşe sürükleyen zamlar karşısında sendikaların koyduğu tavrı selamlıyoruz, ancak yalnızca zamlara karşı çıkan bir anlayışın başarı şansı yoktur. Çünkü sorunların ana kaynağı rejimdir” dedi.

Süreç bu şekilde devam ederse, dar gelirli, üretici ve küçük esnafın daha da zor bir duruma düşeceğine vurgu yapan İzcan, “ Türkiye’deki ekonomik ve siyasi kriz ve dövizdeki artışın neden olduğu krizi aşmak için yeni bir yapılanmaya ihtiyaç vardır.  Gelirleri artıracak, kaçak ekonomiyi kayıt altına alacak, adil vergi dağılımını sağlayacak yeni koşullara uygun yeni bir yapılanmaya bir an önce geçilmelidir. Bunlar yapılmadığı sürece halk ezilmeye devam edecektir” dedi.

7,5 milyar TL’lik bütçenin yılın 4. ayında 800 milyon TL’lik açık verdiğine vurgu yaparak yıl sonuna kadar bu açığın iki katına çıkacağını dile getiren İzcan,  “Emekçiyi değil, sermayeyi koruma peşinde olan hükümetin esas amacı vurgun düzenini aynen korumaktır. Yaşadığımız tüm ekonomik ve siyasi sorunların ana kaynağı rejimdir. Gerçek kurtuluş çözümdedir.” dedi