Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, yaşanan ekonomik kriz karşısında koalisyon hükümetinin çaresiz ve aciz bir şekilde izleyici durumda olduğunu belirterek, mazeret üretmek yerine, çare üretilmesini istedi.

Kısa dönemde foyanız açığa çıkmıştır.

“ 6 aydır hükümette olmasına rağmen, CTP, DP, TDP ve HP Koalisyon hükümeti kısa vadeli hiçbir program ortaya koymamış, seçim kampanyalarında üstüne basa basa, hesap soracaklarını söyledikleri yolsuzluklar üzerine gitmemiş, işsizlik ve göç gibi konularda sadece konuşmuşlardır”  diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Kısa dönemde foyanız açığa çıkmıştır” dedi.

“ Meseleyi sadece dövizdeki yükselişe bağlayıp,  Türkiye’den randevu istedik, ne yapalım elimiz kolumuz bağlı diyerek geçiştiremezsiniz “ diyen İzzet İzcan, “ Siz bostan korkuluğu musunuz” diye sordu.

Düzeysiz tartışmalarınızla, halka daha fazla zaman kaybettirmeyin.

“ Önce Ankara’daki AKP hükümetine şükran çekmekten vazgeçesiniz, kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alacaksınız, vergi ödemeyenlerden vergisini toplayacaksınız, bütün ayrıcalıkları kaldıracaksınız, yolsuzlukların üzerine gideceksiniz, kendinizden başlayarak sınıflar arası uçurumu ortadan kaldıracak ve emekçi, üretici kesimlere sahip çıkacaksınız” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Bunlar yapılmadığı sürece sizlerin o makamlarda oturmanız zaman kaybından başka bir şey değildir” dedi.

“BKP, bunları yapmayacağınızı bilerek, sizlere öneriler yapmaya devam edecektir” diyen İzzet İzcan,  “  Meclis içerisindeki düzeysiz tartışmalarınızla,  halka daha fazla zaman kaybettirmeyin” dedi.