TKP-Yeni Güçler, BKP Değişim ve Kurtuluş İttifakı, Doğancı köyünü ziyaret ederek, halk ile sohbet toplantısı düzenledi. Yoğun bir ilgi ve katılımla gerçekleşen toplantıda BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, TKP-Yeni Güçler Başkanı Mehmet Çakıcı ve Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı birer konuşma yaparak halka hitap ettiler.
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bir üretim merkezi olan Doğancı köyü ve bölge halkının büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu, üretimin büyük oranda durduğunu belirterek bunun en büyük sebebinin gelmiş geçmiş hükümetlerin üretimi desteklemeyen, köstek olan siyasetleri olduğunu söyledi. “Geçmişte UBP, DP ve CTP’nin hükümetlerde bulunduğu, kooperatifçiliği destekleme yerine  ticari bankaları desteklediler. Halkı tefecilerin eline düşürdüler. İnsanlar ürettiğini satamadı ve sonuçta üretici iflas etti” dedi.
“TKP-Yeni Güçler ve BKP İttifakı bu kötü gidişi değiştirmeye adaydır” diyen İzzet izcan,  “Üretimi destekleyeceğiz, kooperatifçiliği geliştireceğiz ve yeni bir faiz yasası yapıp halkın rahatlamasını sağlayacağız” dedi.
“Ülke kaynaklarının verimli kullanılması durumunda biz birbirimize yeteriz” diyen İzcan, sermaye guruplarını vergilendirerek yeterli kaynağın yaratılabileceğini söyledi.
Amacımız ülkedeki yıkımı durdurmak ve halkımızı barış, huzur ve refaha ulaştırmaktır.
          TKP-Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı yaptığı konuşmada, halkın kurtuluşu için çok değişik kesimlerin bir araya gelerek bir güç oluşturduğunu belirterek, esas amaçlarının ülkedeki bu yıkımı durdurmak ve halkımızı barış, huzur ve refaha ulaştırmak olduğunu söyledi.

“Bu ülkede vergi adaletini sağlayacağız” diyen Mehmet Çakıcı, “Büyük otel sahipleri, üniversite patronları, hatırlı sermaye sahipleri vergi ödemiyor, bizim iktidarımızda herkes gibi onlar da vergilerini ödeyeceklerdir. Yaratacağımız kaynaklarla işsiz gençlerimize iş imkanları yaratacağız, her eve bir maaş girecek düzenlemeler yapacağız, sağlık ve eğitimde köklü reformlar yapıp parasız eğitim ve sağlık hizmetini sunacağız, insanlarımız özelde de ücretsiz sağlık hizmeti alabileceklerdir” dedi.
“ Sizden bütün bunları yapmak için destek istiyoruz” diyen TKP-Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, “Bizler verdiğimiz sözlerin arkasında duran insanlarız, sizin içinizden çıkan bu toprağın yetiştirdiği evlatlarınızız” diyerek, halkı TKP-Yeni Güçler ve BKP İttifakına mühür vurmaya çağırdı.