Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın polis koruması talep eder noktaya gelmesinin  ülkenin ne hale geldiğinin en bariz göstergesi olduğunu belirtti.
Ülkede terör estiren faşist güçlerin, halkla alay edercesine “Vatan için yaptık” demelerinin asla kabul edilmez olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, gerekli önlemler alınmadığı takdirde, “Vatan için yola çıktım diyenler çok daha tehlikeli işlere kalkışacaklardır” dedi.

Linç girişiminde bulunan terör odaklarının hafif ceza almak için savcılık dahil bir takım kurumlarla ilişki içerisine girmiş olmaları, onlara hiçbir hafifletici sebep sağlayamayacağını vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ülkede terör ve şiddet yolu ile amaçlarına ulaşacaklarını zanneden bu kesimlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.
Polisin  arandığını açıkladığı 9 eylemcinin hala tutuklanmamasının  gerçek dışı ve kabul edilmez olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, “Bu olay başlı başına polisin içine düştüğü acizliğin göstergesidir” diyerek, Polis Genel Müdürü’nün derhal görevden alınmasını talep etti.

Başbakan Tufan Erhürman’ın  “Polisin sivile bağlanması, önceliklerimiz arasında değildir” söyleminin tam bir talihsizlik olduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Kuzey Kıbrıs’taki esas sorun iktidar sorunudur” dedi.