Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’de Cumhuriyet Gazetesi’nden sonra Halkların Demokratik Partisi eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 11 milletvekilinin, geceyarısı operasyonuyla gözaltına alınmalarının kabul edilmez olduğunu vurguladı. Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçecek olan bu operasyonun siyasi bir linç kampanyası olduğunu belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Halkın demokratik iradesi ile seçtikleri vekilleri silah zoru ile, kapıları kırarak tutuklamak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapılan bir darbedir ve bütün darbeler gibi başarı şansı yoktur” dedi.

AKP Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü tehlikeye atıyor.
AKP iktidarının seçim yolu ile yapamadığını silah ve devlet terörü ile yapmaya çalıştığını belirten İzcan, “AKP ateşle oynuyor ve Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü tehlikeye atıyor” dedi.

Türkiye’de gerçek darbe şimdi yaşanıyor.
Türkiye ve dünya demokratik kamuoyunu en şiddetli biçimde tepki göstermeye çağıran İzzet İzcan, göstermelik bir darbenin ardından, Türkiye’de gerçek darbenin şimdi yaşandığını vurgulayarak, “Dünya hiçbir zalime kalmadığı gibi, halkına zulmeden Erdoğan-AKP iktidarına da kalmayacaktır” dedi.

BKP, ezilen Türkiye halkının yanında olmaya devam edecektir.
“BKP, ezilen Türkiye halkının yanında olmaya devam edecektir”  diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bugün kalbimiz Türkiye demokratik kamuoyu ile birlikte atmaktadır, kavgalarını kavgamız olarak kabul edip, acılarını paylaşıyoruz” dedi.