Birleşik Kıbrıs Partisi 3. Olağan Kurultayı, Taksim Gezi Parkı Direnişi’ni ve AKP despotizmine karşı oluşan halk hareketini coşku ile selamlamakta, Türkiye halkları, emek, demokrasi ve barış güçleri ile dayanışmasını vurgulamaktadır.

Taksim Gezi Parkı Direnişi çerçevesinde oluşan halk hareketi on yılı aşkın bir süredir iktidarda olan emperyalizmin maşası AKP despotizminin yolun sonuna geldiğinin habercisidir.

Türkiye, Orta Doğu ve Kıbrıs halklarına dayatmalarda bulunan, özelleştirme, çözümsüzlük, asimilasyon ve savaş yanlısı politikalar ile gericiliği egemen kılmaya çalışan AKP despotizmi ve emperyalizm ortak düşmanlardır.

BKP, Türkiye’de halkların eşitliği ve kardeşliği temelinde, demokratik, barışçıl ve sosyalist dönüşümlerin gerçekleşmesi yönünde tüm emek, demokrasi ve barış güçleri ile dayanışmasını bir kez daha vurgular.

Birleşik Kıbrıs Partisi AKP despotizmine ve emperyalist güçlere karşı Türkiye ve Orta Doğu halkları ile ortak mücadelenin örgütlenmesi için çalışmaya kararlı bir şekilde devam edecektir.

AKP despotizmi ve emperyalizmin Türkiye, Ortadoğu ve Kıbrıs’ta yenilgiye uğratılacağı gün yakındır.