Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, UBP-HP Hükümetinin, Güney Kıbrıs’ta çalışan emekçileri “Gidin ama gelmeyin” diyerek, Güneye göndermesinin siyasi bir entrika olduğunu belirterek “Nedir bu insanımıza karşı beslediğiniz kin” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiyadis’in, 8 Haziran tarihinde karşılıklı geçişlerde anlaşmış olmasına rağmen,  bunu tanımayarak Mustafa Akıncı’yı küçük düşürme, Rum tarafını da retçi bir çizgiye çekme çabası olan bu politikayı kınadıklarını belirten Salih Sonüstün, “3 ay boyunca kapısını çalmadığınız emekçilere reva gördüğünüz bu davranış, sizin  demokrasi ve insan sevgisinden nasibinizi almadığınızın göstergesidir” dedi.

“ Barikatlarda ağlattığınız insanlarımız, bunun hesabını sizden soracaktır” diyen Salih Sonüstün, “Halkımızdan  hak ettiğiniz cevabı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alacaksınız” dedi.

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, “Bir pandemi raporu sunmaktan aciz Tatar, Özersay hükümeti, halka ve barışa düşman, işbirlikçilik yapmaya devam ederken, Kıbrıslılar emekçi kardeşlerine sahip çıkacak ve yaptıklarınız, tarihe kara bir leke olarak geçecektir” dedi.