Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Başbakan Faiz Sucuoğluna verdiği sözleri tutma çağrısında bulundu.
Elektrik konusunda Bakanlar Kurulu kararını resmi gazetede yayınlatmayarak, uygulamaya girmesini engelledikten sonra, “ sadece bir ay için geçerliydi “ diyerek kaos yaratıldığını dile getiren Sonüstün, ayni şeyin alkolde FİF vergisi konusunda da yaşandığını, “ düzenlemeyi yapacak memurlar COVİD oldu “ diyerek halkı kandırmaya devam ettiğini vurguladı.
Kimsenin gümrüklerden mal çekmediğini, piyasada yaprak kımıldamaz bir durgunluk yaşandığını dile getiren Salih Sonüstün, “ Ekonomiyi batırmak “ buna denir dedi.
Başbakan Faiz Sucuoğluna, “ Maliye Bakanı ile aranızdaki sorunları çözerek halkı daha fazla mağdur etmeyin “ çağrısında bulunan Salih Sonüstün, “ çözemiyorsanız biran önce istifa edip, gidin “ dedi.
Kuzey Kıbrıs ekonomisinin iflas etmesinin esas nedeninin statüko olduğunu, militarist bir rejim altında yaşadığımızı dile getiren Salih Sonüstün, kötü ve basiretsiz yöneticilerin, kendi çıkarları için toplumu ateşe atmakta olduklarını vurguladı.