Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, ülkemizde yaşanan rüşvet, suistimal ve kötü yönetimin halkı hayattan bezdirdiğini söyleyerek, bunun bir kader olmadığını vurguladı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün hakkında basına yansıyan haberlerin ibret verici olduğunu dile getiren Salih Sonüstün, Beylerbeyindeki 450 bin sterlin,  Çatalköydeki 950 bin sterlinlik villalardan sonra, mahkemeye sunulan ve iki çekimde Türkiye İş Bankası hesabından toplam 940 bin dolarlık para çekildiğini gösteren evrakların yaşananlara yeni bir boyut getirdiğini vurguladı.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, suskun kalarak hakkındaki iddiaları geçiştiremez.
         “Başbakanlık gibi önemli bir devlet görevini yürüten, aylık maaşının 13 bin Tl olduğu bilinen Özgürgün’ün,  paranın kaynağını açıklama  mecburiyeti vardır” diyen Sonüstün, konunun suskun kalınarak geçiştirilemeyeceğini dile getirdi.
Dünyanın her yerinde,  siyasilerin özel hesaplarının mercek altında olduğunu belirten BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, seçim ortamında bulunduğumuz bu günlerde vatandaşın olup biteni yakından takip etmesini istedi.
Astıkları bayrakların arkasına saklanarak devlet imkanlarını görgüsüzce kullanıyorlar.
“Vatan, millet, Sakarya söylemiyle mangalda kül bırakmayanlar, astıkları bayrakların arkasına saklanarak, devlet imkanlarını görgüsüzce kullanmaktan geri durmuyorlar” diyen Salih Sonüstün, BKP her türlü şaibe iddiasının yakından araştırılmasını ve yolsuzluk yapanların yargılanmasını talep etmektedir” dedi.