Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi.

            BKP Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin seçim olmaktan çıkartıldığını, Ankara’daki AKP hükümeti ve TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açık müdahalesi ile Kıbrıs Türk toplumunun  iradesinin yerle bir edildiğini vurguladı.

            Demokratik olmayan bir sonuç çıkmıştır.

            Kıbrıs’ın Kuzeyine  nüfus aktararak, Kıbrıs Türk toplumunun asimile edildiğini dile getiren BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Bu nüfus ve Kıbrıslı Türk yerli işbirlikçileri sayesinde ortaya demokratik olmayan bir sonuç çıkmıştır” dedi.

            Seçimi Ersin Tatar değil, Tayyip Erdoğan kazanmıştır.

            “Otomatiğe bağlanıp dağıtılan vatandaşlıklar sonucunu vermiştir” diyen BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Seçimi Ersin Tatar değil, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kazanmıştır” dedi.

            Kıbrıs’ta barış isteyen yurtsever güçlere düşen görevin, yılgınlığa kapılıp, birbirlerini suçlamak olamayacağını belirten BKP Merkez Yürütme Kurulu, “Ortak vatan, demokrasi ve özgürlük temelinde bir araya gelmek öncelikli görevimizdir” dedi.

            Müdahaleler tarihe kara bir leke olarak geçmiştir.

            Kıbrıslı Türklerin iradesine yapılan bu müdahalenin, demokrasi tarihine yeni bir kara leke olarak geçeceğini belirten BKP Merkez Yürütme Kurulu, onuruyla mücadele ederek yurduna sahip çıkan vatandaşlarımıza teşekkür etti ve yurdumuzun kurtuluşu için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini vurguladı.