Efendi, yeni eczane açılmasına düzenleme getirilmesine karşı olmadıklarını, ancak şu anki Görüşme öncesi Kıbrıs Türk Eczacılık Öğrencileri İnisiyatifi adına konuşan Özge eczacılık fakültesi öğrencilerinin mağdur etmeyecek bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini belirterek, mevcut mesafe tüzüğünün şuan eczacılık okuyan öğrencilerin iş kurma hakkını ortadan kaldırdığını, işsizliğe mahkum ettiğini ve göçe zorladığını kaydetti.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan’da yaptığı açıklamada, Eczacılık öğrencilerinin her kesim gibi dertli olduğunu, çünkü CTP-BG/DP-UG hükümetinin her işi olduğu gibi bu işide yüzüne gözüne bulaştırdığını belirterek, “Her alanda olduğu gibi Eczacılık alanında da düzenleme yapılmalıdır. Ancak bu düzenleme tepeden inme bir şekilde bir gecede mevcut kurulu yapıyı korumaya yönelik olmamalıdır. Yüzlerce eczacılık öğrencisini sokağa atacak şekilde yapılmamalıdır” dedi.

Yapılacak düzenlemenin şuan eczacılık okuyacak öğrencileri mağdur etmeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini aktaran İzcan, “Bu mesafe tüzüğü neredeyse yeni eczane açılmasını yasaklamaktadır. Öğrencileri işsizliğe ve göçe mahkum etmektedir” dedi.

CTP-BG/DP-UG hükümetinin soruna köklü çözüm bulmak yerine kolaya kaçtığını ve keyfi hareket ettiğini kaydeden İzcan, “BKP, eczacılık eğitimi alan gençlerimizin yanındadır. Talepleri haklıdır ve bu haklı taleplerin yerine getirilmesini istiyoruz. Bakanlar Kurulu mesafe tüzüğünü yeniden değerlendirmeye