TKP Yeni Güçler, BKP İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs konusunda yaşanan gelişmeler, Ocak seçimleri sonrasında hızlı bir görüşme trafiğinin başlayacağını gösterdiğini belirterek buna hazır olunması gerektiğini söyledi.

TKP Yeni Güçler, BKP İttifakının güçlü bir gurupla parlamentodaki varlığı, çözüm sürecinde önemli bir sigorta olacaktır.
       “Kıbrıs gibi uluslararası güçlerin dahil olduğu sorunlar, kaderlerine terk edilmez” diyen İzzet İzcan, 7 Ocak tarihinde parlamentoda oluşacak aritmetiğin oldukça önemli olduğunu, TKP Yeni Güçler, BKP İttifakının güçlü bir gurupla parlamentodaki varlığı çözüm sürecinde  önemli bir sigorta olacağını vurguladı.

Güçlü bir alternatif yarattık.    

Siyasi yaşamlarını çözümsüzlük üzerine kuran, seçimlere başlamadan şaibe düşüren statükocu güçlerin geriletilmesi için yoğun bir çaba ortaya koyduklarını dile getiren TKP Yeni Güçler-BKP İttifakı Eş Başkanı İzzet İzcan, “Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğü ve iç politikada yaşanan sorunların bir bütün olduğunu unutmadan kararlı bir şekilde çalışarak güçlü bir alternatif yarattık” dedi.

Halkımızı TKP Yeni Güçler-BKP İttifakına destek olmaya çağıran İzzet İzcan, demokrasi, emek ve özgürlük mücadelesinin,  birlik ve dayanışma içerisinde kazanılacağını vurguladı.