Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, ara seçimde halkın %70’inin sandıkları boykot etmesinin, düzene duyulan öfkenin sonucu olduğunu ve uluslararası kamuoyuna rejimin niteliği konusunda mesaj verdiğini vurguladı.
“ %30 katılım ile gerçekleşen bir seçim ve sonuçları meşru değildir ve halkın iradesini temsil etmemektedir “ diyen İzzet İzcan, bunu gizleme çabalarını tebessümle izlediklerini dile getirdi.
Göstermelik demokrasi çökmüştür.
“ Ankara’nın Kuzey Kıbrıs’ta kurmuş olduğu göstermelik demokrasi çökmüştür, parlamentoda temsil edilenler, iktidarıyla, muhalefetiyle bu enkazın altında kalmışlardır “ diyen İzzet İzcan, “ Toplamınızın aldığı oy, halkın %70’i,ni temsil etmemektedir “ dedi.
Kafanızı kumdan çıkarın.
“ Federal çözüm istediğini söyleyen partiler, hala daha kafanızı kumdan çıkarmayarak, birbirinizle yarışmaya devam edecekmisiniz ? “ diye soran İzzet İzcan, “ Sizin toplamınız da halkın %15’ini temsil etmektedir “ dedi.
Halkımıza teşekkür ediyoruz.
“ BKP, sandıkları boykot eden halkımıza teşekkür etmektedir “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin, Ankara’nın Kuzey Kıbrıs’ta kurduğu rejime karşı var gücüyle çalışmaya devam edeceğini, halkın kurtuluşunun statükonun yıkılması ve federal çözümde olduğunu vurguladı.