Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP-YDP hükümetinin et fiyatları ile ilgili aldığı narh koyma kararının fiyaskoyla sonuçlandığını belirterek, “ Bu kaçıncı fiyaskonuz ? “ diye sordu.
Kısa bir süre önce ekmek, meyve ve sebze fiyatları ile ilgili benzer kararların da başarısızlıkla sonuçlandığını hatırlatan İzzet İzcan, “ Şaşkın ve ne yaptığını bilmez bir hükümetle karşı karşıyayız “ dedi.
Esas sorun izlenen yanlış ekonomik politikadır.
Bayram üstü vatandaş et almak için güney Kıbrıs’a yönelirken, kasap ve vatandaşlar arasında gerginlikler yaşandığını, birtakım kasapların yasadışı davranışlar sergilediğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kuzey Kıbrıs’taki esas sorunun izlenen yanlış ekonomik politikada olduğunu vurguladı.
“ Ankara’daki AKP iktidarının izlediği yüksek enflasyona dayalı ekonomik politikanın peşinden giden UBP koalisyon hükümeti, üretimi yok etmiş, maliyetler fiyatlara yansıyarak kaosa neden olmuştur “ diyen İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunun kurtuluşunun, üretime dayalı ekonomik modelle, dünya ile kucaklaşarak, barış ve demokrasiye ulaşmaktan geçtiğini vurguladı.