BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, UBP-DP-YDP hükümetinin yangından mal kaçırırcasına, kanun hükmünde kararname çıkartarak, çalışanların maaşlarından kesinti yapmasının, iyi niyetten yoksun, sağlıklı planlama yapılmadan, eksik ve aksak bir karar olduğunu vurguladı.
Hayatınız AKP iktidarına yağ çekmek.
“ Hayatları Ankara’daki AKP iktidarına yağ çekmek olan bu hükümet, halkın duygularını istismar ederek, tepeden inme tavırlar içine girmiştir “ diyen İzzet İzcan, “ Ülkedeki sermaye kesimi temsil eden başta Banka, Sigorta ve Müteahhit kesimler, yardım kampanyasının neresindedir ? “ diye sordu.
“ Ülke kaynaklarını sömüren otel sahipleri, kumarhane patronları, vergi sıralamalarında görünmeyen patronlar, kaç para yardım yapıyorlar? “ diye soran İzzet İzcan, hükümeti doğru düzgün, sağlıklı bir çalışma yapmaya çağırdı.
Ülkemizde depreme karşı bilimsel çalışma yapılmalıdır.
Ülkemizde depreme karşı bilimsel çalışma yapılmasının kaçınılmaz olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, kaynakların öncelikle bunlar için ayrılması gerektiğini vurgulayarak, “ UBP koalisyon hükümetinden şükran çekmeyi bırakarak, bu konuda acil adım atmasını talep etti “ dedi.