Birleşik Kıbrıs Partisi Gene Başkanı İzzet İzcan, UBP koalisyon hükümetinin yeni özelleştirmelere hazırlandığını belirterek, Ankara tarafından dayatılan ekonomik protokolde bulunan maddelerin hayata geçirilmeye çalışıldığını belirtti.
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın “ Türkiye’den teknik heyetler gelecek, birlikte Telefon Dairesi ve Deniz Limanlarının özelleştirilmesini planlayacağız “ şeklindeki açıklamasının, UBP koalisyon hükümetinin niyetini ortaya koyduğunu dile getiren İzzet İzcan, “ Müdahale ile kurulan bu hükümet, kaşla göz arasında topluma ait olan varlıkları, AKP sermayesine peşkeş çekmeye hazırlanıyor “ dedi.
Partisel ve bireysel çıkarlar peşinde koşuyorlar.
“ Ercan Havalimanı özelleştirme fiyaskosu ortada iken, ayni politikalarda ısrar ederek, partisel ve bireysel çıkarlar peşinde koşmak, topluma ihanettir “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bunun engellenmesi için kararlılıkla mücadele edeceklerini vurguladı.
Vurgun ve talan düzenine devam.
Türkiye’deki AKP iktidarının, ayni ekonomik modeli uygulayarak, Türkiye halkını perişan ettiğini belirten İzzet İzcan, “ Türkiye’de başarısız olan politikaları Kuzey Kıbrısa taşıyarak, vurgun ve talan düzenine devam etmek istiyorlar “ dedi