BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs’ta federal çözümü savunan sol siyasi partileri birlikte hareket etmeye çağırdı. HP Genel Başkanı Kudret Özersay’ın Parlamentodan istifa etmesinin ardından, 25 Haziran 2023 tarihinde yapılması planlanan ara seçimin, meclis aritmetiğinde hiçbir değişikliğe neden olmayacağını belirten İzzet İzcan, buna rağmen sol federalist partiler bugün iş birliği yapmayacaksa, ne zaman yapacak? diye sordu.
Tüm dost örgütleri, konumlarını yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz.
“ Halkın çıkarlarının, parti çıkarlarından önce geldiğine inanan BKP, tüm dost örgütleri, konumlarını yeniden gözden geçirmeye çağırmaktadır “ diyen İzzet İzcan, “ Gün kavga günü değil, birlik ve dayanışma günüdür “ dedi.
Kıbrıs Türk toplumunun yokluk ve yoksulluk içerisinde kıvrandığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, statükonun yıkılması için ortak vatan mücadelesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Türkiye ve dünyadaki demokratik güçlerin ortak mücadelelerinin örnek alınması çağrısında bulunan İzzet İzcan, “ Tek koltuk için yapılacak göstermelik bir parlamento seçimi, esas mücadeleyi unutturmamalıdır ” dedi.