BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kamu İhale ( Değişiklik ) Yasa tasarısının, AKSA şirketine özel imtiyazlar sağlamak üzere hazırlandığını belirterek, Başbakan Ünal Üstel’in açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını vurguladı.
Kıb-Tek’in yıllar var bilinçli bir şekilde zarara sokulduğunu, gerekli yatırımların yapılmadığını dile getiren İzzet İzcan, “ Elektrik enerji üretimini bilinçli olarak engelleyen zihniyet, üretim açığımız var diyerek, AKSA denilen özel şirkete yeni imtiyazlar sunmaya hazırlanıyor “ dedi.
“ Elektrik Kurumunda yapılan yolsuzluk ve partizanlıkların sorumlusu olan UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti, Ankara’daki AKP hükümetinin talimatları çerçevesinde hareket ederek, Kıbrıs Türk toplumunun öz varlıklarını, yabancı sermayeye peşkeş çekmeye çalışıyor “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin Kıbrıslı Türk emekçi kardeşlerinin yanında saf tutmaya devam edeceğini vurguladı.
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumunu batıran zihniyeti şiddetle kınadıklarını belirten İzzet İzcan, “ Tarih sizleri ülke kaynaklarını dış güçler peşkeş çekenler olarak yazacaktır “ dedi.