BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize yapacağı resmi ziyaretin, uzlaşmaz politikaların propagandasından öteye geçmeyeceğini vurguladı.
“ Göreve geldiği günden beri, Türkiye’de demokrasinin kırıntılarını dahi katleden Erdoğan iktidarının, Kıbrıs Türk toplumuna verebileceği hiçbir şey yoktur “ diyen İzzet İzcan, “ Sevilmediğini ve istenmediğini bilmiş olmasına rağmen, Kıbrıs Türk toplumunu yok sayan zihniyetlerin bu topraklarda yeri yoktur “ dedi.
Erdğan’a yağ çekenlerin, statükodan beslenen, çıkarcı ve işbirlikçi kesimler olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Kuzey Kıbrıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları, halkın ne hissettiğini göstermiştir “ dedi.
Erdoğan iktidarı bölge ve dünya barışı için tehlikedir.
“ BKP, Türkiye’de demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren, suçsuz yere zindanlarda yatan, kardeş Türkiye halkının yanında olmaya devam edecektir “ diyen İzzet İzcan, Erdoğan iktidarının bölge ve dünya barışı için büyük bir tehlike olduğunu vurguladı.
Kıbrıs’ta barış ve yurdumuzun birliği için mücadele veren kesimlerin, Erdoğan’ı ülkemizde istemediğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, baskı ve şiddet politikalarına karşı sonuna kadar direnileceğini belirtti.