Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, 23 Ocak milletvekilliği seçimlerinde değişen bir şey olmayacağını belirterek, seçimlerin, Ankara’dan icazet almaya hazır partilerin kendi aralarındaki yarışına dönüştüğünü vurguladı.
“Halk seçimlerden usandı, statükocu partiler, gerçek dışı vaatlerde bulunmaktan usanmadı” diyen İzzet İzcan, halkımızı sandıkları boykot etmeye çağırdı.
Asgari ücretin brüt 7000 TL olduğu bir ülkede, milletvekillerinin 43 bin, müsteşar 39 bin ve müdürlerin 35 bin TL maaş almasının kabul edilmez olduğunu dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Sömürü ve vurgun düzeni tam da budur” dedi.
“Beni seçin sizi kurtarayım” diyenlerin bu konularda söyleyecek sözlerinin olmaması, düzenin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını belirten İzzet İzcan, bu kesimlere verilecek en güzel cevabın, sandıkları güçlü bir şekilde boykot etmek olacağını vurguladı.
Boykot Platformu’nun, rejim karşıtı mücadelesini sürdürmeye devam edeceğini dile getiren İzzet İzcan, Ankara’nın boyunduruğundan kurtulmadan, Kıbrıs Türk toplumunun özgür ve bağımsız olamayacağını belirterek, halkımızı boykot mücadelesine katkı yapmaya çağırdı.