Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye kaynaklı tüm kalemlerin bir noktada toplanarak, 586 milyon TL harcanarak Ersin Tatar’a saray yapılmasını kınadıklarını açıkladı.
“Alt yapı projeleri, reel sektör ve faaliyet projelerinin toplamının iptal edilmesi ile oluşturulan kaynak, sırf Tayyip Erdoğan istedi diye külliye yapımında kullanılacaktır” diyen İzzet İzcan, bunun kabul edilmez olduğunu belirterek, tüm kesimleri etkili bir şekilde tavır koymaya çağırdı.
“Türkiye’deki AKP iktidarının yarattığı ve yerli işbirlikçiler tarafından sahiplenen ekonomik yıkım bütün sektörleri iflas ettirirken, gösteriş ve İslami propaganda peşinde koşanları tarih affetmeyecektir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Ekmeğiniz yoksa, pasta yiyin” diyen bu zihniyetle mücadele etmenin öncelikli görev olduğunu vurguladı.
23 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek milletvekilliği seçimlerinde halkı, sandığa gitmeyerek gerekli cevabı vermeye çağıran İzzet İzcan, bu rezalet karşısında ses çıkarmayanlardan oluşacak bir meclisten hayır gelmeyeceğini vurguladı.