Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’nin arka bahçesi olan Kuzey Kıbrıs’ın, yolsuzluk merkezine dönüştüğünü belirterek, Arif hocanın ünlü sözünü hatırlattı “ Çirkef yatağında gülistanlık olmaz “ .
Diploma ve yolsuzluk skandalıyla ilgili eski Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst ve eşinin tutuklanmasının ibret verici olduğunu dile getiren İzzet İzcan, soruşturmanın derinleştirilmesiyle birlikte, parlamentoda görev yapan siyasi ve üst düzey devlet yöneticililerinin de tutuklanmaktan kaçamayacaklarını vurguladı.
Vatan, millet, sakarya diyerek yarattığınız düzen budur.
“ Vatan, millet, sakarya diyerek yarattığınız düzen budur “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Barış ve demokrasiye düşman olmanızın nedeni gün gibi ortadadır “ dedi.
Poliste bekleyen dünya kadar yolsuzluk dosyası olduğunu belirten İzzet İzcan, polis örgütüne elindeki dosyaları savcılığa iletme çağrısında bulundu.
“ Bütün mesele derin devletin, yolsuzlukların ne kadarının ortaya çıkmasına izin vereceğidir “ diyen İzzet İzcan, demokratik kamuoyunun olayların üzerine gitmeye devam etmesi gerektiğini vurguladı.