BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye’de aydın ve demokrat kesimlere karşı yürütülen baskı ve tutuklamaları kınadı. “ Son kurban gazeteci yazar Merdan Yanardağ olmuştur “ diyen İzzet İzcan, “ Merdan Yanardağ’dan terörist çıkmaz “ dedi.
Erdoğan iktidarı yıkılmaya mahkumdur.
AKP iktidarının Türkiye’de, demokrasi, basın özgürlüğü ve halkın haber alma hakkını ortadan kaldırma peşinde olduğunu, muhalif kanalları kapattığını ve Türkiye halklarını sindirmek için gözdağı operasyonları yaptığını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Dünyada hiçbir diktatörün ayakta kalmadığı gibi, Erdoğan iktidarı da yıkılmaya mahkumdur “ dedi.
Göstermelik demokrasi istemiyoruz.
Kıbrıs’ın Kuzeyinin AKP iktidarı tarafından yönetildiğini, halkın giderek bunu idrak ederek sandıkları boykot ettiğini dile getiren İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunun göstermelik bir demokrasi altında yönetilmeyi kabul etmediğini vurguladı.
Kafasını kuma sokanların toplumsal iradeyi temsil etmediğini belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ BKP, Türkiye’de demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren yurtseverlerle dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir “ dedi .