Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, gazeteci Ali Kişmir’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Ankara tarafından yapılan müdahaleleri eleştirdiği yazısı ile ilgili olarak, Ağır Ceza Mahkemesinde 10 yıl hapislik istemiyle yargılanmasının, Kuzey Kıbrıs’taki asker ağırlıklı militarist rejimin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu vurguladı.
“ Demokrasicilik oyunu oynanan Kuzey Kıbrıs işte budur “ diyen İzzet İzcan, yıllar önce Özker Özgür ve Şener Leventle birlikte benzer bir davadan, ayni suçlardan kendilerinin de yargılandığını hatırlatarak, “ Geçen yıllar rejimin faşist yüzünü daha da kötüleştirmiştir “ dedi.
BKP’nin, Ali Kişmir ve onun gibi haksızlığa uğrayan kesimlerin yanında durmaya devam edeceğini dile getiren İzzet İzcan, “ Beyaz Evde TC Elçisi, Kuvvet Komutanları, İstihbarat Şefleri ve UBP Milletvekillerinin birlikte gerçekleştirdiği müdahaleler ve Mustafa Akıncı’nın görevden uzaklaştırılması utanılacak yüz karası bir müdahale olarak tarihe geçmiştir “ dedi.
“ Esas yargılanması gereken bu müdahaleleri yapanlardır “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Hiçbir karanlık sonsuza kadar sürmez, yurdumuza barış, demokrasi ve özgürlük mutlaka gelecektir “dedi.