Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, elektrikte yakıt alımı ve taşınması konusunda ihalesiz, elden alım modeli ile ülkenin yüz milyonlarca lira zarara sokulmasından sonra, ayni yöntemin Bakanlar Kurulu kararı ile arpa, buğday, mısır, hayvan yemi hammaddesi ve taşınmasında da hayata geçirilmesinin, hırsızlığa davetiye çıkardığını belirtti.
Kararların hangi Bakanlar Kurulu döneminde alındığının önemli olmadığını dile getiren İzzet İzcan, önemli olanın suistimale açık, devleti zarara uğratacak modeller geliştirilmesi ve zararın halka ödettirilmesi olduğunu vurguladı.
Yöneticilere rant sağlayan uygulamaların durmasını talep ediyoruz.
Ne yaptığını bilmeyen, “ Ben yaparım olur mantığına sahip bir UBP koalisyon hükümeti ile karşı karşıyayız “ diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, hukuk dışı, şeffaf olmayan, yöneticilere rant sağlayan uygulamaların durdurulmasını talep etti.
“ BKP halkı aydınlatmaya devam edecektir “ diyen İzzet İzcan, Kuzey Kıbrısın esrar ve eroin patronlarının sığındığı, rüşvetle ikamet verildiği, kara paranın korkusuzca aklandığı, yöneticilerinin rüşvet karşılığı elden iş takip ettiği bir yer olmaktan çıkartılması için kararlılıkla mücadele edeceklerini vurguladı.