Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti’nin, Kıbrıslı Türklere yönelik hazırladığı önlemler paketinin, ileriye doğru atılmış bir adım olduğunu söyledi.
“ Kıbrıs Türk toplumu, Kıbrıs Cumhutiyeti’nin, eşit kurucu ortağıdır “ diyen İzzet İzcan, önlemler paketinin bir lütuf olarak değerlendirilmemesini istedi.
BM Genel Sekreteri’nin Kişisel Temsilcisi olarak Kıbrıs’ı ziyaret edecek olan Maria Angela Holgui’nin ülkemize ziyaretiyle, Kıbrıs sorununda bir hareketliliğin beklendiğini dile getiren İzzet İzcan, “ Taraflara çağrımız samimi ve içten davranarak, sürece katkı koymalarıdır “ dedi.
Kıbrıs sorununun çözümünün BM kararları çerçevesinde, federal bir çözüm olacağını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, iki ayrı devlet gibi ayrılıkçı tezler peşinde koşarak, sürecin berhava edilmemesini istedi.
Kıbrıs Türk toplumunun zor koşullar altında yaşayarak, yok oluş sürecine girdiğini dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, kurtuluşun barış ve özgürlükte olduğunu, statükonun çözüm olamayacağını herkesin anlaması gerektiğini vurguladı.