Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, KIB-TEK yakıt ihalesinde dönen dolapların, polis ve sayıştaylık tarafından soruşturulmasını talep etti.
Halkı kandırmaya çalışıyorlar.
“ Başta Başbakan Ünal Üstel olmak üzere, UBP koalisyon hükümeti üyelerinin kendilerini aklayan, sahte kahramanlığa soyunmaları, halkı kandırmaya dönük hareketlerdir “ dedi.
KIB-TEK’ten sorumlu eski Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın daha da ileri giderek, yolsuzluk yapanlardan hesap sormaya çalışması, kendi döneminde yaşanan hırsızlıkları gizlemeye dönük davranışlar olarak niteleyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Yavuz hırsız ev sahibini bastırmaya çalışıyor “ dedi.
MİK Başkanı Halis Üresin istifa etmelidir.
“ 45 dolarlık teklif ile iptal olan son ihaleyi kazanan İçkale firmasının, önceki gün getirdiği yakıttan 75 dolar alacak olması yaşanan hırsızlığın ta kendisidir. “ diyen İzzet İzcan, Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halis Üresin’in derhal istifa etmesini talep etti.
KIB-TEKi batıran, halka göz göre göre pahalı elektrik enerjisi satan, yandaşlarını besleyen bu vurguncu ekipten kurtulmanın, öncelikli görev olduğunu belirten İzzet İzcan, tüm yurtseverleri bu çerçevede birlikte mücadele etmeye çağırdı.