BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıb-Tekte ihalesiz yakıt alımı ile ilgili 4 yönetim kurulu üyesinin istifasının, Kıb-Tekte dönen hukuk dışı işlerin sonucu olduğunu belirterek, savcılığı göreve çağırdı.
Kıb-Tekin basiretsiz yöneticiler sayesinde milyonlarca dolar zarara sokulduğunu, ihalesiz alımlarla suistimale açık, şaibeli davranışlar sergilendiğini dile getiren İzzet İzcan, “ Yaşananlar meftanın kamuoyuna ilanıdır “ dedi.
Türkiye’den gönderilen iki adet jeneratörün yakıt olarak 1350 dolar tonu olan motorin kullandığını ve üretimin oldukça pahalı olacağını belirten BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, bu ayki zammın ardından, önümüzdeki aylar için 180 kuruşluk zam planlandığını söyledi.
Elektriğin ekmek, su gibi temel ihtiyaç olduğunu belirten İzzet İzcan, halkın bu koşullarda elektrik maliyetlerini karşılamasının mümkün olmadığını vurguladı.
UBP koalisyon hükümetini dar gelirli vatandaşların desteklenmesi için özel önlemler almaya çağıran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, aksi halde yeni toplumsal travmaların yaşanmasının kaçınılmaz olacağını belirtti.